הכירו את הלברדור ריטריוור

לברדור רטריבר,הם  אחד מהגזעים האהובים ביותר על חובבי כלבים ומשפחות ברחבי העולם. ההתנהגות הידידותית שלהם, האנרגיה חסרת הגבולות , שמחחת החיים והנאמנות הבלתי מעורערת הופכים אותם להרבה יותר מסתם חיות מחמד – הם בני משפחה יקרים. במאמר זה, אנו מתעמקים בעולמם הכובש של לברדור רטריבר, חושפים את ההיסטוריה שלהם, תכונותיהם, צרכי הטיפול והקשר הייחודי שהם חולקים עם בני אדם.

הידעתם? מקורו של גזע זה הוא האי ניופאונדלנד, קנדה ובהתחלה הכלבים  גדלו למטרה של עזר לדייגים במשימות כמו סחיבת חבלים ושליםה של רשתות דייג. כלבים אלו אוהבים מאוד מיים ולכן בתוכם שמם חבוי השם ריבר שהוא נהר באנגלית. הכלבים החרוצים הללו עשו את דרכם לאנגליה, שם הם זכו לעידון נוסף ולבסוף הפכו לגזע אהוב ברחבי העולם.

לברדור רטריברים ידועים באישיות הידידותית שלהם. האופי החברותי שלהם הופך אותם לבני לוויה מצוינים למשפחות, ליחידים ולזוגות כאחד. האינטליגנציה הגבוהה שלהם והלהיטות שלהם לתרום ליכולת האילוף המדהימה שלהם, ומאפשרת להם להצטיין בתפקידים שונים – מכלבי שירות ועד חיות טיפול. הם תמיד יהיו גבוהה מאוד ברשימת הכלבים המועדפים על בעלי משפחות וילדים.

Labrador

מראה חיצוני ותכונות אופי בולטות

לברדורים מתהדרים בפרווה כפולה ייחודית שמגיעה בשלושה צבעי יסוד: שחור, צהוב ושוקולד. הפרווה הצפופה מספקת בידוד והגנה מפני תנאי מזג אוויר משתנים, ומאפשרת להםלחיות בשלווה בסביבות מגוונות. טיפוח קבוע, כולל צחצוח ואמבטיות מדי פעם, חיוני לשמירה על בריאות הפרווה והברק.

הלברדורים הם כלבים גדולים יחסית. הזכרים מגיעים בדרך כלל למשקל של 29 – 41 ק"ג, ונקבות ל-25 – 32 ק"ג. קיימים שני סוגים של לברדורים, אנגלי ואמריקאי. שני הסוגים קיימים בשתי המדינות, אך לא קיימת הפרדה רשמית ביניהם. הלברדור האנגלי נמוך במקצת מהאמריקאי, בעל פנים מלאות ומזג רגוע יותר בדרך כלל.

לברדורים אוהבים פעילות ספורטיבית והם בעלי רמת אנרגטיות גבוהה. הם מצטיינים בהבאת חפצים ולכם משחק פעיל של זריקת כדור או צלחת מעופפת הוא תחביב אהוב עליהם במיוחד.

הלברדור הוא כלב בית ממשפחת כלבי הציד.הם ניחנים בחוש רייח מפותח.

הכלבים מאוד תלותיים והם צמודי לבעלים וזקוקים להובלתו והנהגתו של הבעלים שלהם על מנת לבצע את תפקידם.  . מעורבותם בפעילות גופנית קבועה, כגון הליכות יומיומיות, ריצות ושעות משחק, עוזרת לשמור על גירוי גופם ונפשם. הזיקה הטבעית שלהם לאחזור חפצים הופכת משחקים כמו להביא לשקע אידיאלי לאנרגיה שלהם. עיסוק במשחק אינטראקטיבי לא רק מספק פעילות גופנית אלא גם מחזק את הקשר בין המעבדה לבעלים.