מרפאתנו מצוידת במעבדת דם חדישה ומתקדמת. המעבדה מאפשרת בדיקה מהירה ומדויקת עם תוצאות תוך זמן קצר. בין הבדיקות המבוצעות במרפאה:

  • ספירת דם – בדיקה המונה את כמות כדוריות הדם האדומות והלבנות בחיה שהן מדדים חשובים לאנמיה ודלקת, כמות הטסיות ומדדים נוספים.
  • פאנל ביוכימי – בדיקה המאפשרת לבדוק מדדי כבד, כליה, לבלב, רמות מלחים, חלבון, סוכר ועוד. בדיקה זו המתקבלת תוך פחות מחצי שעה מרגע הלקיחה, משלימה את ספירת הדם ונותנת מידע מקיף על מצבו של המטופל.
  • בדיקה לגילוי מחלה בבלוטת התריס של חתולים.
  • בדיקת דם לגילוי מחלות ויראליות קשות של חתולים הפוגעות במערכת החיסון שלהן – FIV (איידס חתולים), ווירוס ה-FeLV ובדיקה לגילוי חתלתלת.
  • בדיקת דם לגילוי מחלה ויראלית קשה של הכלבים – מחלת פרוו
 
אליס של יעל עורי

בנוסף לבדיקות הדם, אנו גם מבצעים בדיקות ציטולוגיות בהן נלקחת דגימה מהעור, אוזניים או איבר כלשהו של בעל החיים, ומתבצעת הסתכלות על התאים והפתוגנים המופיעים במשטח. בעזרת הסתכלות זו ניתן לרוב לזהות אינדיקציות לתהליכים וכך לאפיין את מצב המטופל בדיוק רב. במידה ועולה הצורך, חלק מהבדיקות נשלחות למעבדה חיצונית להסתכלות נוספת של מומחה בתחום ספציפי.

במרפאתנו מתבצעות בדיקות צואה ושתן מקיפות. בדיקות אלו מאפשרות אבחון מדויק ומיידי של רוב מצבי בעיות שתן וצואה (דלקות שתן, שלשולים וכו) מהן סובלות החיות. בדיקת שתן מקיפה כוללת בדיקת סטיק, בדיקת ריכוזיות, הסתכלות על המשקע ותרבית מלאה. לרוב בדיקת שתן תילקח בעזרת אולטרסאונד ישירות מהשלפוחית ובאופן סטרילי. בדיקת צואה כוללת הסתכלות במיקרוסקופ לחיפוש פרזיטים שונים, אפיון אוכלוסיית חיידקים, וכהשלמה ניתן לבצע בדיקה ספציפית לחלק מהפתוגנים בעזר ערכה ייעודית.

במידת הצורך ובמיוחד למקרי בעיות הורמונאליות ובעיות כרוניות של מערכת העיכול, יש אפשרות לשלוח בדיקות למעבדה חיצונית לבית החולים מדיקל סנטר בהרצליה או לבית החולים בבית דגן שם מושלם האבחון הרפואי.