מחלות לב רבות יכולות להשפיע על בריאותם של כלבים וחתולים. להלן מספר בעיות לב נפוצות:

  1. מומי לב מולדים: אלו הם פגמים מולדים במבנה הלב שגורמים לפגיעה בתפקוד הלב.
  2. דליפה ממסתמי הלב, אשר יכול לגרום לדם לזרום בצורה לא נכונה דרך הלב.  המצב הנפוץ ביותר הוא דליפה מהמסתם המיטרלי – שסתום בין עליה שמאלית לחדר השמאלי.
  3. קרדיומיופתיה מורחבת – Dilated CardioMyopathy (DCM): מצב בו הלב מוגדל ושריר הלב רופס ואינו מסוגל לשאוב דם ביעילות.
  4. קרדיומיופתיה היפרטרופית Hypertrophic CardioMyopathy (HCM) – : זהו מצב שבו שריר הלב הופך מעובה, מה שמקשה על המילוי של חדר הלב השמאלי ושאיבת הדם נפגעת.
  5. טמפונדה לבבית : הצטברות נוזלים בכיס הלב סביב הלב שגורמת ללחץ חיצוני על הלב ופוגעת ביכולת המילוי של הלב.

תסמינים של מחלות לב

תסמינים של מחלות לב אצל כלבים וחתולים עשויים לכלול שיעול, קשיי נשימה, עייפות ושינוי ברמת התיאבון או הפעילות. חשוב לבדוק את חיית המחמד שלכם על ידי וטרינר אם אתם חושדים שיש להם בעיית לב.

טמפונדה לבבית

טמפונדה לבבית היא מצב מסכן חיים המתרחש כאשר נוזל מצטבר בחלל שבין הלב לשק המקיף את הלב (קרום הלב). נוזל זה מפעיל לחץ על הלב, מה שמקשה על הלב לשאוב דם ביעילות. טמפונדה לבבית יכולה להתרחש הן אצל כלבים והן אצל חתולים, אם כי היא שכיחה יותר אצל כלבים. תסמינים של טמפונדה לבבית עשויים לכלול קשיי נשימה, חולשה, התמוטטות ודופק מהיר או איטי. הטיפול בטמפונדה לבבית עשוי לכלול ניתוח חירום להסרת הנוזל העודף מסביב ללב. חשוב לפנות לטיפול וטרינרי מהיר אם אתם חושדים שלחיית המחמד שלכם יש טמפונדה לבבית. ביצוע אולטרסאונד לב – אקו לב יאפשר לאבחן את הבעיה באופן מיידי.

רגורגיטציה מיטרלית

רגורגיטציה מיטרלית היא מצב שבו הדם זורם לאחור דרך המסתם המיטרלי בלב. זה יכול להתרחש אם המסתם המיטרלי נפגע או אינו מתפקד כראוי. רגורגיטציה מיטרלית היא בעיית לב נפוצה אצל כלבים, והיא יכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל מומים מולדים, שינויים ניווניים עקב הזדקנות, ומחלות כגון אנדוקרדיטיס המסתם המיטרלי. תסמינים של רגורגיטציה מיטרלית אצל כלבים עשויים לכלול מלמול לב, שיעול, קשיי נשימה ועייפות. הטיפול כולל תרופות לניהול הסימפטומים והפחתת הלחצים נגדם הלב עובד.

אקוקרדיוגרפיה (אקו לב) \ אולטראסאונד של הלב

מתבצעת על ידי ד"ר שחר ברוך במרפאה שלנו – מוסמך לדימות וטרינרית מטעם ה- ESVPS

אקו לב כלב

אקו לב היא בדיקת אבחון המשתמשת באולטרסאונד כדי לייצר תמונות של הלב. זהו הליך לא פולשני המשמש בדרך כלל להערכת המבנה והתפקוד של הלב אצל כלבים וחתולים. במהלך אקו לב, וטרינר או מומחה יניח מכשיר הנקרא מתמר על החזה של הכלב. המתמר שולח וקולט גלי קול בתדר גבוה המשמשים ליצירת תמונה מפורטת של הלב. ניתן להשתמש באקוקרדיוגרפיה (אקו לב) כדי לאבחן מגוון מחלות לב אצל כלבים, כולל רשרושים בלב (אוושה), מומי לב מולדים ובעיות במסתמי הלב. זה יכול לשמש גם כדי לפקח על היעילות של הטיפול עבור מחלות לב מסוימות.

צוות המרפאה תמיד זמין עבורכם לכל שאלה או יעוץ. מבטיחים להעניק את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר עבור חיית המחמד  שלכם. 

מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות בטלפון 09-9572267  או לשלוח WHATSAPP אל המספר 058-445-2100.