מחלת הסכרת היא מחלה כרונית המוכרת גם באנשים, בה רמות הסוכר בדם עולות בעוד שהגוף איננו מסוגל לנצל אותן. מי שאחרי על מאזן הסוכר בדם הוא הורמון האינסולין המופרש מהלבלב. אינסולין אחראי על החדרת הסוכר לתוך תאי הגוף וכשיש מחסור באינסולין או חוסר יכולת של הגוף להשתמש באינסולין גם אם קיים, יוצרים מצב של סוכר גבוה בדם אך מחסור סוכר בתאי הגוף והרעבה של מערכות גוף חיוניות. לצד הרעבת תאי הגוף מערכות גוף רבות סובלות מנזקי עודפי הסוכר בדם. בין האיברים הנפגעים נכללים כליות, כלי דם, לב, עיניים ומערכת העצבים. נוכחות גבוהה של סוכר בדם גם מעלה סיכונים לזיהומים כשהנפוץ ביניהם הוא זיהום של שתן.

בכלבים נפוצה יותר סכרת בה ישנה פגיעה בייצור הורמון האינסולין על ידי הלבלב ואז הכלב למעשה סובל ממחסור באינסולין.

בחתולים לעומת זאת, נפוצה יותר סכרת בה למרות ייצור האינסולין על ידי הלבלב נוצרת התנגדות של הגוף לשימוש בו.

סימנים של סכרת:
בין הסימנים הנפוצים ביותר הם שתייה, אכילה והשתנה מרובים, הרזיה, חולשה, הליכה שפופה על רגליים אחוריות בחתולים ועיוורון בכלבים.

אבחון מחלת הסכרת:
אבחון המחלה יתבצע בעזרת לקיחת היסטוריה רפואית מלאה, בדיקה גופנית (לרוב יימצא כי החיה רזה מדי או שהרזתה בתקופה האחרונה ובעלת איכות פרווה נמוכה ומדובללת), בדיקות דם מלאות-בהם יימצא לרוב רמות סוכר גבוהות מאוד, בדיקת שתן כולל תרבית שתן – בבדיקה זו גם כן תהיה נוכחות של רמות סוכר גבוהה ולפעמים סימנים של דלקת, יבוצע אולטרסאונד בטן לאיתור מחלות נלוות הנפוצות בסכרת ותשלח בדיקת דם ספציפית לבדיקת רמות סוכרים בדם בשבועות האחרונים.

טיפול במחלה:
חשוב מאוד לדעת כי מחלת הסכרת היא מחלה מטופלת ואף מטופלת היטב. מחלה זו מצריכה שינוי תזונתי והזרקת אינסולין תת עורי לחיות המחמד. למרות הקושי המנטלי שבביצוע ההזרקות, כל בעלי הכלבים והחתולים לומדים בקלות להשתמש במזרקי אינסולין ולטפל בחיית המחמד שלהם. לאורך הטיפול ילמדו הבעלים גם לבצע בדיקות סוכר עצמאיות בבית- בדיקה לה חשיבות רבה באיזון רמות הסוכר בחיה.

גם כלבים וגם חתולים יצטרכו שינוי תזונתי במעמד גילוי המחלה כשהכלבים יעברו למזון שעשיר בסיבים והחתולים יצטרכו לשנות את המזון למזון עשיר בחלבון.

בעוד בכלבים המחלה היא מחלה כרונית לכל החיים, ישנם חתולים המחלימים מהמחלה לצמיתות אך זאת בתנאי שהם מטופלים לפי כל ההנחיות ונמצאים תחת השגחה מתמדת של הבעלים והרופא המטפל.

מקרי הסכרת במרפאה מנוהלים על ידי ד"ר שרון יסן לה ניסיון רב בטיפול במחלה ותחת ידיה עברו עשרות רבות של כלבים וחתולים אשר איכות חייהם השתפרה פלאים עם הטיפול, חלק ניכר מהחתולים בהם טיפלה ד"ר שרון ובעזרת שיתוף פעולה של הבעלים נכנסו לרמיסיה והבריאו לחלוטין מהמחלה.

אם לחיית המחמד שלכם סימנים המתאימים למחלה כגון שתיה והשתנה מרובים, אכילה עודפת והרזיה-בואו להיבדק בדחיפות. סכרת זאת מחלה מטופלת איתה ניתן לחיות באיכות חיים מצוינת חיים ארוכים.

צוות המרפאה תמיד זמין עבורכם לכל שאלה או יעוץ. מבטיחים להעניק את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר עבור חיית המחמד שלכם. 
מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות בטלפון 09-9572267  או  לשלוח ווטסאפ אל המספר 058-445-2100.