צניחה של בלוטת הדמעות בכלבים מתייחסת למצב בו בלוטת הדמעות הנמצאת על העפעף השלישי יוצאת ממקומה ובולטת החוצה. לכלבים וחתולים שלא כמו באנשים קיים עפעף שלישי המצוי בפינה הפנימית של העין. לעפעף זה תפקיד חשוב וחלק מהבעלים מכירים אותו דווקא מהחתולים אצלם העפעף הזה עולה ונחשף במצבי מחלה שונים.

בלוטת דמעות זו אחראית על ייצור של כמעט חצי מכמות הדמעות שמייצרת העין ועל כן היא חשובה מאוד לבריאות העין עצמה. מחסור בדמעות גורם ליובש בעיניים, גירוי תמידי שלה, שינויים בקרנית, מעלה סיכוי לזיהומים ועלול לגרום לכיבים.

בחלק מגזעי הכלבים ביניהם בולדוגים, בוקסרים, שי טסו וקוקר ספניאל יש נטיה גנטית להיחלשות הסיבים שמקבעים את בלוטת הדמעות למקום ועם הזמן הבלוטה יוצאת מהמקום ונחשפת כלפי חוץ. רוב הכלבים יסבלו מהבעיה בעודם צעירים או אף בגורות. לבלוטה צבע ורוד-אדום בוהק ולכן השם Cherry Eye (מהמילה דובדבן).

צניחת בלוטת הדמעות ממקומה תגרום לפגיעה חמורה בייצור הדמעות ועל כן יש הכרח להחזירה חזרה למקומה. החזרת בלוטת הדמעות תתבצע בניתוח מיוחד אשר מבוצע במרפאתנו על ידי ד"ר אריק זיו – רופא עיניים בעל ניסיון רב ברפואת עיניים. למרות סיכויי ההצלחה הגבוהים יחסית של הניתוח לעיתים יש חזרתיות של הבעיה ויהיה צורך לנתח בשנית.

בשל הבעיה הגנטית ממנה סובלים הכלבים, רוב הכלבים להם יש צניחה של בלוטת דמעות יפתחו את הבעיה גם בעין השנייה. ביצוע הניתוח בזמן ובמקצועיות מאפשר תיקון של הבעיה וחזרה של העין לתפקוד תקין.

מומלץ מאוד לא להמתין עם הניתוח אלא לבצעו כמה שיותר מהר דבר המגדיל את סיכויי ההחלמה ואת הסבירות שייצור הדמעות לא ייפגע.

במידה ותראו שינוי במבנה של עיני הכלבים שלכם ובליטה של רקמה ורודה בזווית העין בואו להיבדק בהקדם גם אם נראה כי הדבר לא מטריד את הכלב כלל. אבחון וטיפול מהירים של הבעיה יגבירו את סיכויי ההחלמה לכלבכם האהוב.

צוות המרפאה תמיד זמין עבורכם לכל שאלה או יעוץ. מבטיחים להעניק את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר עבור חיית המחמד שלכם. מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות בטלפון 09-9572267  או  לשלוח ווטסאפ אל המספר 058-445-2100.