אימצתם חתול חדש? מזל טוב!

כניסה לבית חדש היא חוויה עוצמתית, בעיקר עבור חתול שנאסף מהרחוב או מעמותה. ההתאקלמות יכולה לקחת מספר ימים או אפילו כמה שבועות, לכן קיבצנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לנהל נכון את ההיכרות של החתול החדש עם הסביבה ובני הבית:

*מומלץ לתחום את השטח אליו נכנס החתול בהתחלה לכדי חדר אחד, הדבר יפחית את הסטרס של החתול משטח לא מוכר.

* מראש יש להכין אזור שקט עם אוכל ומים. יש להרחיק את חול החתולים מאזור האכילה אך לוודא שגם הגישה אליו היא רגועה עבור החתול.

* כדאי לוודא שיש לחתול מקום להתחבא במידה ויהיה מעוניין בכך. חתולים יכולים לקבל את הימים

הראשונים כחוויה מלחיצה ולכן יש לעזור להם כמה שיותר להרגיש בטוחים.

במידה ואין חיות נוספות בבית, ניתן לאפשר יציאה מהחדר כשתרגישו כי החתול מסתקרן לגבי יתר הסביבה שלו וכבר לא לחוץ מעצם המעבר בית. חתול שמוכן ליציאה מהחדר יהיה לרוב חתול נינוח, כזה שאוכל ומתנקה (סימנים מובהקים לרוגע של חתול) והבאת סקרנות למתרחש מעבר לדלת. אחרי פתיחת הדלת יש לאפשר לחתול לתור את הבית אך לוודא כי החלונות והדלתות סגורים כדי שלא יברח.

* במידה ויש חיות נוספות בבית, את ההיכרות ביניהם יש לערוך רק כשבוע עד שלושה שבועות מרגע כניסת החתול החדש לבית. מפגש מוקדם מדי בין חתולים עלול לגרום להתנהגות עוינת ותוקפנית מצד אחד  החתולים או אפילו שניהם, והדבר יכול לפגוע ביחסי כוחות עתידיים. לכן, במידה ויש חתול נוסף בבית תנסו לא להפגישם בהתחלה. דרך הדלת החתול יוכל לחוש בבני הבית, להריח אותם, להתרגל אליהם, מבלי להרגיש בסכנה. ניתן להעביר את הריח של החתולים או הכלב (במידה ויש כלב בבית)  אחד לשני גם דרך ליטוף וחפצים אבל להימנע ממפגש פרונטלי במינימום לשבוע.

* ברגע המפגש אם נראה כי קיים מתח יש לנסות להאכיל את שני החתולים  במזון טעים במיוחד/לתת צ'ופר, כדי ליצור חוויה חיובית. בכל מקרה, במידה ואחד החתולים מבטא אגרסיביות אין לכעוס עליו/עליהם אלא לנסות ולהפריד את החתולים בדרכי נועם ולשקול את משך ההפרדה ביניהם לעוד כמה ימים.

* תפזרו בבית צעצועי העשרה לחתול כגון כדורים ועמוד לגירוד ציפורניים.

עם הכנסת חתול חדש לבית, אנו ממליצים להביאו למרפאה הווטרינרית לבדיקה מקיפה ולטיפול ראשוני. כמו כן, במרפאה תוכלו להתייעץ אתנו בנוגע להתאקלמות עם בני הבית, תזונה וטיפול המשכי.

צוות המרפאה תמיד זמין עבורכם לכל שאלה או יעוץ. מבטיחים להעניק את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר עבור חיית המחמד שלכם. מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות בטלפון 09-9572267  או לשלוח WHATSAPP אל המספר 058-445-2100.