גזע כלבי האקיטה אינו שמקורם ממחוז אקיטה באי הונשו ביפן תופס מקום של כבוד בשנים האחרונות בקרב בעלי כלבים. 

הגזע אקיטה אינו מתוגמל בכבוד ואהבה רבה  על נאמנותו, כבודו ומראהו המרהיב , הדומה לשועל קטן. כלבים אלו מתהדרים בהיסטוריה שובת לב כחלק מהתרבות היפנית המסורתית הפכה עם השנים למקובלת ואהובה בשאר רחבי העולם.

טעימה מההיסטוריה

כלבים האקיטה אינו מסמלים בריאות, אושר ואריכות ימים בתרבות היפנית  והם גדלו בעיקר בבתים של משפחות המלוכה והאריסטוקרטיה. עם העלייה במעמדם בקרב השכבות הגבוהות , הכלבים נודעו בזכות הרבגוניות שלהם, ושימשו כציידים מיומנים של דובים, חזירים וצבאים וכך הגיעו לתודעתם של השכבות האחרות באוכלוסיה. נאמנותם הגבוהה והמראה האצילי שלהם הפכו אותם לפופלארים מאוד בקרב משפחות רבות.

מראה ותכונות התנהגות

אי אפשר שלא להיות מוקסם לקומתו המרשימה והמראה המכובד של האקיטה אינו. המבנה החזק שלהם, המאופיין בפיגורה פרופורציונלית הבנויה היטב ומעיל פרווה כפול עבה בגוונים בולטים של אדום, לבן או סריג, משדר חוזק וחן כאחד.

אקיטה אינו

כלבי האקיטו אינו ובני האדם

כלבי אקיטה אינו צריכים יחס חם ובית אוהב. לטיפוח מערכת יחסים הרמונית איתם דרושה סבלנות, כבוד והכשרה עקבית. זן כלבי האקיטה הם כלבים מאוד אינטליגנטים ולכן יש להם רצון  חזק ורוח עצמאית, המחייבים הדרכה איתנה אך עדינה כבר מגיל צעיר.

מומלץ לעבוד איתם על ההתנהגות כבני משפחה על ידי טכניקות חיזוק התנהגויות חיוביות וטיפוח קשר חם לבעל המשפחה, לו הוא יהיה הכי נאמן ("אלפא דוג").

כלבי האקיטה אוהבים לרוץ וחייבים שפע של פעילות גופנית. קשה להם להתקע יום שלם בבית והם מחפשים גירויים מנטליים מהסביבה. 

זיכרו , כלבי האקיטה בעלי שיניים חדות ולסת חזקה לכן הרחיקו אותם מכדורים או צעצועים שיכולים להרס בקלות. קנו להם משחקים ייעודים להם במרפאה הוטרינרית או חנות ציוד לחיות מחמד.